מדריכי חדר כושר במרדף אחרי הקדמה - VIM
תחום הכושר הגופני הולך ומתפתח בקצב מסחרר ומי העוסקים בו נחשפים לאינספור מתודיקות של עבודה לשיפור התוצאות וההישגים.
ענף חדרי הכושר נסחף אף הוא בזרם הקדמה וכך אנו עדים לפתיחתם של חדרי כושר משוכללים ביותר, אשר מאובזרים בציוד מודרני וחדשני. בחלק מהמקומות חדרי הכושר מתחילים להזכיר למבקרים מיקרוקוסמוס ששמור לסרטים עתידניים ומדע בדיוני. יחד עם זאת, המציאות בשנים האחרונות הוכיחה כי הקדמה הטכנולוגית לא בהכרח מספיקה, שכן בסופו של דבר, מי שיוצר את ההבדל המשמעותי ביותר בהישגי המתאמנים הוא הגורם האנושי, ובמקרה זה – מדריך חדר כושר.
מדריכים אלה מצוידים בידע מקצועי לא מבוטל הנדרש לשיפור כלל היבטי הכושר הגופני של מתאמנים מכל קצוות קשת האוכלוסייה. בתחילת דרכו המקצועית, כל מדריך עובר הסמכה ראשונית מקיפה בקורס המדריכים במכון וינגייט ולאחר מכן, צובר ניסיון מעשי במקום עבודתו. עם זאת, הכשרה ראשונית זו אף פעם לא מספיקה לתקופה ארוכה. ההמצאות והגאדג'טים בתחום הכושר הגופני צצים להם בתדירות גבוהה למדי ומעת לעת נדרשים המדריכים לעבור הכשרות מקצועיות משלימות לעמידה בטנדרטים המקצועיים גבוהים. הצורך בידע חדש גדל בקצב מסחרר ויישומו בפועל בא לידי ביטוי במשמרות השוטפות וכמובן גם באימונים האישיים בחדר הכושר.
לכן, מנהלי חדרי כושר רבים מדרבנים את עובדיהם לצאת מעת לעת לקורסי הכשרה מקצועיים במסגרות השונות, אם זה במכון וינגייט או אם זה במסגרות אקדמיות אחרות. חלקם אף לוקחים את היוזמה לידיהם ומביאים את המאמנים המכשירים "עד הבית" – לתוך חדר הכושר, ועורכים את ההכשרות לצוות המדריכים בגבולות מקום עבודתם. בצורה זו כל הצדדים מרוויחים, שכן מדריכים רבים מרגישים תחושת הוקרה למקום עבודתם והדבר מעודד נאמנות ויציבות תעסוקתית בקרבם.     

דוגמא טובה לתופעה זו אפשר למצוא במועדון הכושר VIM, שבראשון לציון. מועדון זה נפתח לפני כ-4 שנים בלבד ומתחם חדר הכושר שבו מאבזר במכשור המהווה את המילה האחרונה בענף. עם זאת, המציאות בשטח הובילה את צוות הניהול של חדר הכושר למסקנה כי כל הפאר הזה אינו מספיק ובכדי להוות את הסמכות המקצועית המובילה בישראל בתחום, נדרשת השקעה נוספת. ומכאן, שמתוך מדיניות אסטרטגית, הוחלט ב-VIM לאפשר לכל אחד מהמדריכים לצאת אחת לרבעון לקורס מקצועי על חשבון המועדון וזאת על-פי תכנית מתוכננת מראש. מדריכי חדר כושר רבים ב-VIM העידו כי ההכשרות המקצועיות תרמו להם רבות הן לביטחון העצמי בעבודה והן ליכולת שלהם למצות את הפוטנציאל שבעבודתם.

עדכון והרחבת הידע המקצועי הוא אינטרס משותף של כל הצדדים.

להתחבר לעוצמות שבחוויית הכושר שלך

מדריכי חדר כושר במרדף אחרי הקדמה

דף הבית > מאמרים > מרדף אחרי הקדמה
8118*