סודות ההצלחה העולמית של שיטת ה-TRX - VIM
אימון ה-TRX הפך בשנים האחרונות לטרנד עולמי בענף הכושר,
והוא ממשיך לסחוף אחריו גלים רבים של מתאמנים מכל קשת הגילאים והמינים. גם על מדינתנו הקטנה לא פסח הטרנד וישראלים רבים נכבשים בשיגעון החדש. אז מה הוא סוד ההצלחה של השיטה? מה כובש בה כל כך והאם גם אתם יכולים להתאהב?
אז למי שעדיין לא מכיר, אימון ה- TRX מבוצע בעזרת שתי רצועות כושר מיוחדות באורך של 2.5 מ', שבקצה כל אחת מהן מחוברת ידיות אחיזה. שתי הרצועות ניתנות לכיוון באורכים הרצויים, בהתאם לתרגול הנדרש ובהתאם לאורך גופו של המתאמן. במהלך הפעילות, הרצועות אלה נקשרות למוט בגובה המתאים (או דלת, או עץ וכד'), ובעזרתן ניתן לבצע תרגולים שונים המפעילים קבוצות שרירים מגוונות. תרגול מעין זה מאפשר, למעשה, ביצועם של מאות תרגילים שונים, שכל אחד מהם יכול לחזק ולעצב שריר אחר, לעבוד על קואורדינציה, לחטב את השרירים וכן לשפר את שיווי המשקל שלנו ואת היציבה.
מקורה של השיטה היא באימוני הקומנדו הימי של צבא ארצות הברית. חיילי המרינס היצירתיים חיברו חלקי מצנח שהיו ברשותם וחגורת קראטה ותלו את הרצועות על אחת מהדלתות במקום. כך, למעשה, הם יצרו את שיטת האימון והעבודה על שרירים כנגד משקל הגוף. תחילה, השיטה תפסה תאוצה בכל חיילות הצבא האמריקני ומשם התפשטה גם מעבר לגבולות הצבא. מאמנים אישיים החלו ליישמה ברבים גם פארקים העירוניים ומשם אומצה השיטה גם בגינות של בתים פרטיים והדרך למועדוני הכושר הפכה להיות קצרה מתמיד.

לשיטה יתרונות רבים, אשר במידה רבה שופכים אור על הסיבות להצלחתה. ראשית, היא מתאימה לכל דרגות הקושי וניתנת ליישום בידי כל קבוצות האוכלוסייה. גברים, נשים, צעירים ומבוגרים יכולים להתאים לעצמם תרגילים ייעודיים לשיפור מיומנויות הכושר הגופני. מעבר לכך, מדובר בשיטה זולה יחסית, שאינה מחייבת הוצאה רבה מצד המשתמש. ובנוסף, מדובר בשיטה מאוד מגוונת, אשר כוללת כמות רחבה מאוד של תרגילים, שהופכות את האימונים למגוונים ומאתגרים מאוד.

אופן האימון וצורתו מאפשרים, למעשה, לבצעו כמעט בכל מקום. יהיו כאלה שיעדיפו להתאמן תחת כיפת השמיים, יש שיעדיפו לעשות זאת באולם ממוזג, ויהיו גם כאלה שיעדיפו להתאמן ב-TRX מבלי לצאת מהבית. כל שעל המתאמנים לעשות הוא להצטייד ברצועות ה-TRX, למצוא עמוד או עץ גבוהים בסביבתם וקדימה – לעבודה! עם זאת, מרבית המתאמנים מעדיפים לבצע אימוני TRX בקבוצות קטנות יחד עם מדריך מקצועי ומוסמך ללימוד השיטה. השגחה מבוקרת מצידו של מדריך מוסמך מסייעת בצמצום הסיכוי להיפצע, וכן ביישומה של תכנית אימונים המובילה לשיפור הדרגתי בהישגי המתאמנים.

המתאמנים במועדון הכושר VIM שבראשון לציון נסחפו אף הם בזרם הממכר של אימוני ה-TRX. VIM ממשיך לפתוח את שעריו בפני כל מי שמעוניין להתנסות בטרנד החדש להגיע ולחוות את השיטה במתחם המיוחד, אשר הוקם בדיוק למטרה זו. אימוני ה-TRX ב-VIM מתבצעות בקבוצות קטנות של עד 6 משתתפים ובאמצעות הדרכה מקצועית מצידו של מדריך מוסמך, זוכים המשתתפים לאימונים חווייתיים ופרודוקטיביים במיוחד.

מקור השיטה:

להתחבר לעוצמות שבחוויית הכושר שלך

סודות ההצלחה העולמית של שיטת ה-TRX

דף הבית > מאמרים > סודות ההצלחה העולמית TRX
072-3304248