תוספי תזונה – למי ולמה זה חשוב? - VIM
הקיץ מתקרב, האנרגיות עולות ואנחנו רוצים תוצאות!
אז החלטתנו לתת לכל לקוחותינו הצצה לעולם תוספי התזונה, ויטמינים ומינרלים.אבל מאיפה מתחילים, למי זה בכלל מתאים, ואיך מבינים במה לבחור בתוך המבחר האינסופי הקיים בשוק התוספים?. יתרה מזאת, איך אנחנו מבדילים את המאמר הזה מעשרות המאמרים ברשת, ספרות ומקורות אחרים?
אנחנו נמצאים בעידן בו המידע חופשי, אך לעיתים הדבר רק יוצר רק בלבול והצפת מידע בתחום.עשרות מאמרים ממומנים  ובעיקר שיווקיים נמצאים ברשת מצד אחד . ומצד שני ,מחקרים קליניים אשר מציפים אותנו במידע שבעיקרו לא רלוונטי למתאמן הממוצע. אז שמתי לעצמי מטרה, אני רוצה שבתום קריאת המאמר, תבינו ותדעו הרבה יותר על עולם תוספי התזונה! מה מתאים לכם ואם בכלל מתאים? במה הייתם רוצים להמשיך ולהעמיק ידע? ולאיפה ממשיכים מכאן?

המאמר הינו הסבר לכל אחד ואחת, הכול במטרה להבין וליישם באורח חיים בריא ואנרגטי, אז נתחיל  עם הגדרה קטנה*Adietary supplementis intended to providenutrientsthat may otherwise not be consumed in sufficient quantities.

Supplements as generally understood includevitamins,minerals,fiber,fatty acids, oramino acids, among other substances. U.S. authorities define dietary supplements as foods, while elsewhere they may be classified as drugs or other products.

There are more than 50,000 dietary supplements available. More than half of the U.S. adult population (53% - 55%) consume dietary supplements with most common ones being multivitamins.
-יש יותר מ-50,000 תוספי תזונה בשוק!

-ע"פ הגדרת ה-FDA ׁ (מנהל התזונה והספורט האמריקאי) , תוספי תזונה נמצאים תחת הגדרת מזון.

-בארה"ב כ-53%-55% מהאוכלוסייה הבוגרת צורכת תוסף תזונה כזה או אחר.

אוקי, אז המספרים מרשימים, אבל אנחנו רוצים הבנה, אנחנו רוצים דרך, אנחנו רוצים להבין מה מתאים לנו? או שאולי לא מתאים כלל. אנחנו רוצים תשובות!  ובשביל תשובות, נתחיל עם שאלות. אז הנה מספר שאלות נפוצות - שאלותשאנו, הצוות המקצועי במועדון, מדריכי הכושר או מערך ייעוץ הכושר, נשאלים בתדירות גבוהה: 

-אז למי זה מתאים? 

לכולם. ואם נרחיב את התשובה, אין מניעה ספציפית מאוכלוסייה כזו או אחרת. יחד עם זאת, חשוב להתאים את התוסף למתאמן. לשלב את התוסף עם תזונתו השוטפת, להתאים את המינון וצורת לקיחה.

- לאילו קטגוריות ניתן לחלק את המוצרים הללו?

במאמר הנ"ל, ביצענו חלוקה ל: אבקות חלבון וגיינרים, משפרי ביצועים, תוספים ל"שריפת שומן", תוספי אנרגיה ועוד.

- אילו חברות קיימות? ומהו טווח המחירים?

במשפט אחד, זהו שוק לכל דבר, שוק דינמי העובר התפתחות גדולה מאוד בשנים האחרונות. טווח המחירים יכול לנוע בין 50 ₪ לויטמינים/מינרלים מסוימים ועד ל-500-600 ₪ לאבקות חלבון איכותיות.


- מי הם הצרכנים העיקריים של זה?

ניתן להגיד שכל האוכלוסייה. אך עם חלוקה מסוימת, בעולם המערבי(ארה"ב ומערב אירופה) : רוב צריכת תוספי התזונה הקשורים לספורט מבוצעת ע"י גברים בגילאים 15-25 בקירוב. רוב צריכת הוויטמינים ומינרלים ע"י גברים ונשים בגילאי 50+.

-  עם מי אפשר להתייעץ בנושא הזה כדי להגיע לרמת צריכה נכונה?

דיאטן/ית קלינית, תזונאי/ת. מדריכים ומאמנים.

-אז כדי לראות תוצאות רצויות, אני חייב לצרוך תוספי תזונה?

חד וחלק, לא. גם  באמצעות תזונה ואימונים מתאימים ניתן להגיע לכול תוצאה (טוב, כמעט להכול...). תוספי תזונה, כשמם כן הם. תוסף לתזונתנו הקבועה. יתרונותיהם יהיו  כעזרה "לוגיסטית"(זמן ונוחות), עזרה בהגעה למינונים מסוימים, שיפור הספיגה, השלמה לסגנונות תזונה שונים(צמחונות/טבעונות וכו'..). ועוד.

כדאי לדעת:

להתחבר לעוצמות שבחוויית הכושר שלך

תוספי תזונה – למי ולמה זה חשוב?

דף הבית > מאמרים > תוספי תזונה-למי ולמה זה חשוב?
072-3304248